UKS RUCH CHORZÓW rocznik 2001 - strona nieoficjalna

O Klubie UKS RUCH CHORZÓW

Uczniowski Klub Sportowy "Ruch Chorzów" powstał w roku 2004.

W ramach swojej działalności prowadzi zajęcia piłkarskie dla dzieci i młodzieży, w których łącznie uczestniczy ok. 300 zawodników zarówno z Chorzowa, jak i miast ościennych.
Nasz klub posiada 13 grup szkoleniowych. Dziewięć z nich bierze udział w rozgrywkach Śląskiego Związku Piłki Nożnej - trzy zespoły juniorskie oraz sześć zespołów trampkarskich.

W pozostałych czterech grupach dzieci w wieku od 5 do 9 lat prowadzony jest nabór do klas sportowych Zespołu Szkół Sportowych Nr 2 im. Gerarda Cieślika w Chorzowie.
Ponadto stworzona została osobna grupa bramkarska odbywająca treningi specjalistyczne.

Do dyspozycji klubu oddane zostały trzy pełnowymiarowe boiska, w tym boisko ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem oraz kilka sal gimnastycznych.
Nasi członkowie korzystają z profesjonalnego sprzętu sportowego, a dzięki stałej współpracy z wieloma firmami mają możliwość zakupu strojów sportowych (dresy, obuwie) ze specjalnym rabatem.

Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych trenerów, w tym byłych zawodników klubów pierwszoligowych, jak: Marcin Molek, Grzegorz Wagner, Seweryn Siemianowski czy Damian Łukasik.
Grupa bramkarska prowadzona jest przez  byłego bramkarza K.S. "Ruch Chorzów" Piotra Lecha oraz obecnego trenera bramkarzy Polonii Bytom, Mirosława Dreszera.

Uczestniczymy we wszystkich ważniejszych imprezach sportowych oraz turniejach zarówno krajowych, jak i zagranicznych.

Jako jeden z najbardziej znanych klubów w Polsce jesteśmy organizatorami turniejów ogólnopolskich na sztucznej murawie dla zespołów z woj. małopolskiego, podkarpackiego oraz z centralnej Polski.

W okresie wakacji przeprowadzamy obozy sportowe dla zawodników wszystkich grup wiekowych. Współpracujemy z ośrodkami sportowymi w Nowinach, Simoradzu i Wiśle.

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

pon.

MKS SIEMIANOWICZANKAUKS RUCH CHORZÓW